داشتن سیستم های تلفن VoIP برای کدام صنایع مفید است؟

سیستم ویپ در صنایع مختلف

در دنیای کسب و کارهای امروزی که رقابت شدت گرفته، ارتباطات موثر برای موفقیت بسیار مهم است. از این رو سیستم های تلفنVoIP به عنوان یک راه حل هوشمندانه و مقرون به صرفه برای مشاغل در هر اندازه ای به وجود آمده اند. با استفاده از فناوری اینترنت برای انتقال تماس های صوتی، سیستم های تلفن VoIP مزایای زیادی نسبت به سیستم های تلفن سنتی ارائه می دهند. VoIP در صنایع مختلف زیادی کاربرد دارد، اما برخی از بخش ها بیشترین بهره را از ویژگی ها و عملکردهای آن می برند. در این مقاله، صنایعی را که بیشترین سود را از سیستم‌های تلفن VoIP می‌برند را بررسی می‌کنیم.

مزایای به کارگیری سیستم VoIP در مشاغل

چندین سال اخیر کارمندان با استفاده از خطوط تلفن سنتی با یکدیگر یا با مشتریان ارتباط برقرار می کردند. با گسترش اینترنت، فناوری Voice over Internet Protocol یا VoIP این امکان را فراهم کرد تا تماس های تلفنی به طور خودکار بین تلفن ها و رایانه ها به جای خطوط تلفن آنالوگ هدایت شوند. این امر کیفیت تماس را بهبود بخشید، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شد و به کسب‌وکارها این فرصت را داد تا ویژگی‌ها و امکانات مفید زیادی را در جریان کاری خود پیاده‌سازی کنند.

استفاده از VoIP در صنعت ارتباطات، کسب و کارها را قادر می­سازد تا ارتباطات خود را بهبود بخشیده و هزینه‌های مرتبط با تماس‌های صوتی را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند. VoIP امکاناتی مانند تماس تصویری، اشتراک صوتی و تصویری، و ارسال پیام‌های متنی را فراهم می‌کند؛ و باعث افزایش کارایی و کیفیت تعاملات میان افراد و شرکت‌ها می‌شود.

از مزایای VoIP در مشاغل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با استفاده از نرم افزار ویپ (VoIP)، مشاغل می توانند مخارج تماس های محلی را تا ۴۰ درصد و مخارج تماس های بین المللی را تا ۹۰ درصد کاهش دهند.
 • یک سیستم VoIP همچنین می تواند هزینه های ارتباطی استارتاپ ها را تا ۹۰ درصد کاهش دهد.
 • سیستم‌های تلفن VoIP می‌توانند با هدایت فوری مشتریان به اپراتور بدون منتظر نگه‌داشتن، در زمان صرفه‌جویی کنند.

اهمیت استفاده از سیستم VoIP برای صنایع

بیشتر بخوانید: ویپ (VoIP) ] چیست و چگونه کار می‌کند؟

VoIP برای کدام صنایع مفید است؟

فناوری VoIP در حال حاضر در بسیاری از صنایع در سراسر جهان از پذیرش گسترده برخوردار است. امکان برقراری تماس های داخلی رایگان بین کارکنان در همه صنایع مفید است، اما برخی از صنایع به دلیل ماهیت کسب و کارشان سود بیشتری می برند. هر سازمانی که به برقراری تماس های داخلی و بین المللی زیادی متکی باشد، از پیاده سازی سیستم های تلفن اداری VoIP بهره مند خواهد شد. از آنجایی که چنین تماس هایی می توانند گران باشند، یک سیستم VoIP می تواند هزینه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در ادامه به معرفی این صنایع می‌پردازیم:

خدمات مشتری

در اکثر مراکز خدمات مشتری، مشتریان برای حل و عیب‌یابی مشکلات و دریافت راه‌حل‌های شخصی با این مراکز تماس می‌گیرند. بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن همچون تلفن‌های هوشمند، نرم‌افزارها و سیستم‌های مرکز تماس برای افزایش کارایی در صنعت خدمات مشتریان، بسیار مؤثر است؛ و نقش بسزایی در پیشبرد اهداف سازمانی ایفا می­کند.

تمام مراکز تماس می توانند از فناوری VoIP برای کاهش هزینه های عملیاتی استفاده کنند. همچنین مراکز تماس می توانند از پیشنهادات زیر برای بهبود خدمات استفاده کنند:

 • به حداقل رساندن زمان انتظار با مسیریابی خودکار تماس‌ها به کارشناسان در دسترس
 • فراهم کردن امکان ارسال پست صوتی برای مشتریان
 • جمع آوری داده های تماس برای سنجش عملکرد هر یک از کارشناسان

صنعت هتلداری

صنعت هتلداری بیش از هر صنعت دیگری متعهد به ارائه تجربیات استثنایی برای مهمان است، می‌تواند تا حد زیادی از مزایای سیستم‌های تلفن VoIP استفاده کند. خدمات VoIP در صنعت هتلداری به صاحبان این صنعت اجازه دهد تا تجربه ای بی نظیر و فراموش نشدنی را به مشتریان خود ارائه دهند. VoIP با ویژگی‌هایی مانند تلفن گویا، انتقال تماس و پست صوتی به ایمیل، روند کلی ارتباط مهمان را بهبود می‌بخشد. با استفاده از فناوری VoIP، صنعت مسافرداری می‌تواند رضایت مشتری را بهبود بخشد و عملیات را ساده‌تر کند.

صنایع IT و تجارت الکترونیک

صنعت IT برای تسهیل همکاری و حل مشکلات، به شدت به ارتباطات متکی است. سیستم‌های تلفن VoIP به کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری لازم را برای پشتیبانی از ویپ خود ارائه می‌دهند. با ویژگی‌هایی مانند انتقال تماس، تماس کنفرانسی و برنامه‌های مجازی، متخصصان می‌توانند به طور یکپارچه با همکاران و مشتریان ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، سیستم ویپ برای صنعت آی تی و تجارت الکترونیک با ادغام با سایر ابزارهای تجاری، مانند نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، بهره‌وری را افزایش می‌دهد و گردش کار را ساده می‌کند.

VoIP در صنعت بیمه

استفاده از فناوری VoIP در صنعت بیمه به عنوان یک ابزار موثر برای بهبود ارتباطات با مشتریان و افزایش کارایی عملیاتی شرکت‌های بیمه شناخته می‌شود. با استفاده از این فناوری، شرکت‌های بیمه می‌توانند به راحتی با مشتریان خود در تماس باشند و خدمات بیمه‌­ای شامل مشاوره، پاسخ به سوالات، و پشتیبانی را به ایشان ارائه دهند. علاوه بر این، VoIP امکان انعطاف‌پذیری بیشتری در مدیریت تماس‌ها، ایجاد تماس‌های تصویری برای مشاوره و بررسی خسارت‌ها و اشتراک گذاری اطلاعات بین اعضای تیم را فراهم می‌آورد.

VoIP در صنعت آموزش و پژوهش

فناوری ویپ در صنعت آموزش و پژوهش، ابزاری بسیار موثر و اقتصادی برای ارتباطات آسان و موثر بین اعضای جامعه علمی است. با استفاده از این فناوری، اساتید و پژوهشگران می‌توانند با همکاران و دانشجویان خود به صورت آنلاین ارتباط برقرار کرده و اطلاعات را به راحتی به اشتراک بگذارند. برخلاف روش‌های سنتی مانند تماس تلفنی، VoIP امکاناتی مانند تماس تصویری، اشتراک صفحه، و ارسال پیام فوری را شامل می­‌شود و این امر به بهبود کیفیت و کارایی جلسات آنلاین کمک می‌کند.

صنایع مالی

در صنعت خدمات مالی که امنیت و قابلیت اطمینان از اهمیت بالایی برخوردار است، سیستم های تلفن VoIP  در شرکت‌های مالی و بیمه کانال های ارتباطی رمزگذاری شده و ویژگی های امنیتی قوی را ارائه می دهند. موسسات مالی می‌توانند از ویژگی‌هایی مانند رمزگذاری تماس، کنفرانس امن و احراز هویت چند مرحله ای بهره‌مند شوند. سیستم های VoIP همچنین به خوبی با پلتفرم های معاملاتی و سیستم های مدیریت مشتری ادغام می شوند و ارتباط یکپارچه بین معامله گران، کارگزاران و مشتریان را ممکن می سازند.

آژانس های مسافرتی

آژانس های مسافرتی سود خود را کاملاً بر اساس کیفیت تجربه ای که به مشتریان ارائه می دهند، به دست می آورند. استفاده از یک سیستم VoIP در آژانس های مسافرتی می تواند عاملی موثر در موفقیت آنها باشد. مزایا و کارکردهای سیستم ویپ در این صنعت عبارتند از:

 • ارسال پیام های متنی برای تبلیغ خدمات یا ارائه پیشنهادات ویژه به مشتریان وفادار
 • پاسخ سریع به مشتریان با دریافت پست صوتی از طریق ایمیل
 • ارتباط با مشتریان حتی درخانه یا سفر
 • هدایت تماس به اپراتور در دسترس

صنعت درمانی و بهداشتی

سیستم های تلفن اینترنتی در مراکز درمانی، بیمارستان ها، کلینیک ها یک راه حل ارتباطی ایمن و کارآمد ارائه می دهند. معمولا از خدمات VoIP در مراکز درمانی بزرگ استفاده می شود، اما می تواند برای کلینیک های خصوصی و خانه های سالمندان نیز مفید باشد. استفاده از دستگاه های VoIP بی سیم می تواند یک محیط امن برای ارتباطات ایجاد کند:

 • انتقال دقیق تماس ها به بخش مناسب یا حتی پزشکان و پرستاران فردی
 • ایجاد منوهای سفارشی برای راه حل های سریع (مثلا ۱برای صورتحساب ، ۲ برای قرار ملاقات ها، ۳ رزرو وقت پزشک )
 • دسترسی به اطلاعات بیمار از طریق یکپارچه سازی پرونده الکترونیکی سلامت (EHR)

سیستم تلفن  VoIP الوویپ؛ یک راه حل کامل ارتباطات

فناوری VoIP از قدرت اینترنت برای کاهش هزینه مکالمات تلفنی استفاده می کند. انتخاب یک شرکت ارائه دهنده خوب، در ارتباط با مشتری بسیار مهم است. با ارائه دهنده مناسب خدمات VoIP ، می توانید راهکار خود را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید. سامانه مرکز تماس الوویپ ارائه دهنده خدمات VoIP برای سازمان های دولتی، مراکز درمانی، مالی، تجارت الکترونیک، گردشگری و غیره برای سازمان های کوچک و بزرگ با هر بودجه ای است.

همین حالا برای اطلاع از راهکارهای مدیریت مرکز تماس، مشاوره رایگان بگیرید.

فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

0 دیدگاه دربارهٔ «داشتن سیستم های تلفن VoIP برای کدام صنایع مفید است؟»

 1. صدیقه سلمانی آذر

  خرید نرم افزار ویپ به صورت اشتراک ماهیانه یا سالیانه ممکن هست؟ یا اینکه با یکبار خرید میتونیم برای همیشه مالک اون باشیم؟ آیا استفاده مداوم از اون، مستلزم پشتیبانی همیشگی شرکت ارائه دهنده ست؟

  1. علیرضا سلطانی

   شما با یکبار خرید نرم افزار ویپ به صورت مادام العمر می‌تونین از نرم افزار استفاده کنین. پشتیبانی الوویپ هم سال اول رو شامل میشه و در صورت تمایل می‌تونین پشتیبانی رو برای سال‌های بعد هم تمدید کنین اما بدون داشتن پشتیبانی هم می‌تونین از نرم افزار استفاده کنین

 2. درسته که تماس از طریق تلفن ویپ برای شرکت کم هزینه هست، اما آیا برای مشتری که از طریق تلفن عادی داره با شرکت تماس میگیره در هزینه تلفن تفاوتی وجود داره؟

  1. علیرضا سلطانی

   از لحاظ هزینه برای مشتری که تماس برقرار می‌کنه تفاوتی ایجاد نمی‌کنه و تغییر هزینه برای شرکتی هست که نرم افزار ویپ رو تهیه کردن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا

جهت دریافت دمو رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید