سامانه مدیریت مرکز تماس الوویپ
021-49254

ایزابل چیست؟ پشتیبانی ایزابل چگونه است؟

ایزابل چیست؟

ایزابل چیست؟ پشتیبانی ایزابل به چه صورت انجام می‌شود؟ نرم افزار Issabel چگونه کار می‌کند؟ احتمالا هنگامی که به دنبال راه‌اندازی مرکز تماس برای مجموعه خود هستید با این سوالات روبرو خواهید شد. اینکه اساسا ایزابل چیست و چه کاربردی برای مجموعه من خواهد داشت و اینکه پشتیبانی ایزابل به چه صورت است؟ با توجه به استقبال شرکت‌ها برای بروزرسانی مرکز تماس خود، پاسخ دادن به چنین سوالاتی یک مسئله ضروری و مهم است. ما در این مقاله می‌خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم‌ و به دقت هر کدام از این موارد را واکاوی کنیم. با ما همراه باشید.

ایزابل چیست؟

ابتدا ما به این سوال پاسخ خواهیم داد که نرم افزار Issabel چیست و در مرحله بعد به سراغ کارایی و پشتیبانی ایزابل خواهیم رفت. به طور کلی ایزابل (نرم افزار Issabel) یک نسخه آزاد از نرم افزار PBX است که به تلفن‌های تحت شبکه اجازه می‌دهد تا با یکدیگر تماس برقرار کنند. نرم افزار Issabel که پیاده سازی شده PBX است، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا مرکز تماس خود را مدیریت کنید. همچنین این قابلیت را دارد که گزارش‌های لازم را از عملکرد مرکز تماس خود دریافت کنید. نکته دیگری که در پاسخ به “ایزابل چیست و پشتیبانی ایزابل چگونه است؟” باید بدانید، درباره هسته این برنامه است. هسته این برنامه استریسک است و انشعابی از نرم ‌افزار منبع باز الستیکس است.
نکته دیگری که در پاسخ به سوال ایزابل چیست بهتر است بدانید پروانه این نرم افزار است. نرم افزار Issabel یک نرم افزار آزاد است که تحت پروانه جی‌پی‌ال (JPL) ارائه می‌شود. جی‌پی‌ال (JPL) آزمایشگاه پیش‌رانش، یکی از آزمایشگاه‌های علمی و فناوری ناسا است.

معنی استریسک و PBX در تعریف «ایزابل چیست» به چه معناست؟

در تعریف اینکه ایزابل چیست و پشتیبانی ایزابل به چه صورت است، ما به این نکته اشاره کردیم که هسته نرم افزار Issabel استریسک است. حال برای اینکه پاسخ دقیق‌تری به مسائل مرتبط با پشتیبانی ایزابل بدهیم، مفهوم PBX و هسته استریسک را شرح می‌دهیم.

ایزابل چیست؛ مفهوم PBX به چه معناست؟

در این مرحله قبل از پرداختن به مفهوم نرم افزار Issabel و شرایط پشتیبانی ایزابل، به بررسی PBX می‌پردازیم. شرکت‌ها و سازمان‌ها برای ارتباط با افراد داخل و خارج شرکت نیاز به راه اندازی مرکز تماس برای مجموعه خود دارند. این مرکز تماس که با عنوان PBX شناخته می‌شود مخفف Private Branch Exchange است و در واقع مانند یک مرکز تلفن عمل می‌کند. با راه اندازی PBX پرسنل یک مجموعه به طور مشترک از خط شهری تلفن استفاده می‌کنند و نیازی نیست برای همه افراد شاغل در سازمان خط تلفن جداگانه خرید.

ایزابل چیست؛ مفهوم استریسک به چه معناست؟

مسئله دیگری که در پاسخ به سوال ایزابل چیست و پشتیبانی ایزابل وجود دارد، هسته استریسک است. استریسک (Asterisk) یک پیاده‌سازی از PBX است که در بخش قبلی توضیح داده شد. این پیاده‌سازی توسط فردی به نام Mark Spencer در سال 1999 انجام شد. این برنامه به امکان برقراری تماس بین تلفن‌هایی که با یکدیگر مرتبط شده‌اند را به شما می‌دهد. همچنین به کمک این نرم افزار  شما می‌توانید سرویس‌های مکالمه راه دور خود (تماس‌های تلفنی) را هم انجام دهید. این برنامه در اصل برای لینوکس توسعه داده شده است اما بر روی سیستم‌عامل‌های دیگری از جمله FreeBSD، NetBSD، macOS و Solaris هم اجرا می‌شود.
دانستن اینکه نرم افزار استریسک تحت چه پروانه‌ای ارائه می‌شود به درک سوال ایزابل چیست کمک شایان توجهی می‌کند. بنابراین باید به این نکته اشاره کنیم که استریسک یک نرم‌ افزار دو پروانه‌ای است. یکی به صورت نرم‌افزار آزاد و تحت پروانه جی‌پی‌ال (JPL) و دیگری تحت یک پروانه انحصاری دیگر.

پشتیبانی ایزابل به چه صورت است؟

طبیعتا سوال دیگری که بعد از ایزابل چیست برای شما ایجاد می‌شود این است که پشتیبانی ایزابل چگونه است و این نرم افزار چه کاربردهایی برای مجموعه دارد؟ امکاناتی که نرم افزار Issabel در اختیار شما قرار می‌دهد به طور کامل مرکز تماس شما را متحول می‌کند. از مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی گرفته تا تعریف سناریوهای مختلف در مرکز تماس تنها بخشی از امکانات پشتیبانی ایزابل برای مرکز تماس شماست. همچنین به کمک نرم افزار Issabel می‌توانید رویدادهای مرکز تماس خود را رصد کنید و نقاط قوت و ضعف خود را از این طریق شناسایی کنید.

کارایی نرم افزار Issabel

برای اینکه بهتر به پاسخ سوال ایزابل چیست آشنا شوید به مدیریت تیم فروش خود توجه کنید. نرم افزار Issabel سرویس‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به کمک آن‌ها می‌توانید تیم فروش خود را مدیریت کنید و با گزارش‌های کامل و جامع آن بر عملکرد مجموعه خود نظارت داشته باشید.
به منظور درک بهتر مسائل مرتبط با پشتیبانی ایزابل، به عنوان مثال می‌توان گفت نرم افزار Issabel اطلاعات کاملی در خصوص تعداد کاربران در صف انتظار، تعداد تماس‌های ازدست‌رفته، میانگین زمان انتظار کاربر، زمان مکالمه و بسیاری موارد دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای نظارت دقیق‌تر بر مرکز تماس می‌توانید این گزارش‌ها را برای هر اپراتور مشاهده کنید و حتی در زمان مکالمه اپراتور با کاربر نحوه مکالمات آن‌ها را شنود کنید.
مورد دیگری که در پاسخ به سوال ایزابل چیست می‌خواهیم به آن بپردازیم مدیریت صف‌های تماس است. نرم افزار Issabel با مدیریت صف‌های تماس و قابلیت درخواست تماس به شما این امکان را می‌دهد تا زمان انتظار مشتریان خود را در صف تماس کاهش دهید و هیچ تماسی بی‌پاسخ نماند. به عنوان مثال برای پشتیبانی ایزابل می‌توان به شرایط مرکز تماس در زمان‌های شلوغ و پرترافیک اشاره کرد. در شرایطی که حجم تماس‌ها زیاد می‌شود می‌توانید تماس‌ها را به اپراتورهای خلوت‌تر منتقل کنید یا اینکه کاربران درخواست تماس خود را ثبت کنند و اپراتور در اولین فرصت با آن‌ها تماس بگیرد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به این سوال پاسخ دهیم که ایزابل چیست. در این مسیر مفاهیم فنی و تعریف دقیق نرم افزار Issabel را به زبان ساده بازگو کردیم. همچنین به منظور اینکه پاسخ دقیقی به این سوال که “ایزابل چیست؟” داده باشیم، امکانات و شرایط پشتیبانی ایزابل را هم بررسی کردیم. نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که نرم افزار Issabel می‌تواند روند مدیریتی شما در مرکز تماس را به شکل چشم‌گیری متحول کند. شما به کمک این نرم افزار می‌توانید جنبه‌های مختلفی از مرکز تلفن خود را مدیریت کنید و استراتژی مرکز تماس خود را بر اساس داده‌ها و گزارش‌های آن تدوین کنید.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت دمو رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید

پس از ثبت درخواست، با شما در اولین فرصت تماس خواهیم گرفت.