سامانه مدیریت مرکز تماس الوویپ
021-49254

مقایسه سانترال و ویپ

در این مقاله به تفاوت بین سیستم سانترال و سامانه ویپ می‌پردازیم.

سیستم تلفنی ویپ و سانترال

سانترال یا ویپ؟ هرچند که هدف اصلی استفاده از سانترال (Santral) و ویپ (VOIP) در نهایت ایجاد برقراری تماس بین طرفین است، اما با این حال تفاوت هایی را نیز با یکدیگر دارند. سیستم های سانترال سال هاست که برای برقراری ارتباط بین کاربران سازمان استفاده می شود، در حالی که VOIP اخیرا به منظور برقراری تماس برروی بستر شبکه توسعه یافته است اما برای انتخاب بین این 2 مورد، نیاز است که معایب و مزایای هریک را به وضوح بدانید.

ویپ یا سانترال

پروتکل های اتصال به سیستم

  • پروتکل های اتصال به سیستم عمده تفاوت بین سیستم های Santral و VOIP در نحوه برقراری اتصال بین مشترکین است. سانترال اساسا یک شبکه تلفنی کوچک است که از استاندرادهای خطوط تلفنی برای برقراری تماس استفاده می کند. برای یک نصب معمولی شبکه سانترال به سرور، مدار کنترلی و چندین خط متصل به سیستم محلی نیاز است که این خطوط از طریق یک سیستم سوییچ داخلی وظیفه هدایت تماس های دریافتی به خطوط را به عهده دارد. در حالی که سیستم VOIP به طور قابل توجهی ساده تر است، چرا که انتقال صدا برروی بستر شبکه اتفاق می افتد و تنها به شبکه و یک تلفن آی پی یا کامپیوتر نیاز است.

رابط کاربری تنظیمات

  • رابط کاربری تنظیمات در قسمت تنظیمات و ویژگی ها، سیستم های ویپ قابلیت های بیشتری را نسبت به سیستم‌های سانترال برای تنظیم دارا می باشند. به دلیل اینکه سیستم های ویپ مستقیما از سمت سرور مدیریت می شوند، نیاز به تخصص بالا در زمینه تکنولوژی ویپ و شبکه های کامپیوتری نیاز است در حالی که در سانترال به دلیل قابلیت های کمتر نیاز به تخصص زیادی برای مدیریت سانترال نیاز نیست.

رابط کاربری تنظیمات

  • موارد تاثیرپذیر بر کاراییبه دلیل استفاده از بستر شبکه برای برقراری تماس در ویپ، امکان برقراری تماس فراتر از مکان فیزیکی وجود دارد و این امکان تاثیر پذیر از کیفیت شبکه خواهد بود. از طرف دیگر سیستم‌های Santral بر پهنای کابل های تلفن مسی صدا را انتقال می دهند و محدود به وسعت کابل کشی سیم های مسی هستند.

چگونه تلفن مناسب کسب‌وکار خود را پیدا کنید؟

 اگر هنوز از خطوط تلفن سیمی به روش سنتی استفاده می‌کنید، زمان آن رسیده است تا تغییراتی ایجاد کنید و از سیستم‌های ارتباطی VoIP استفاده کنید تا با کم‌ترین هزینه از برقراری تماس‌های صوتی با کیفیت لذت ببرید.

اولین قدم برای پیدا کردن مناسب‌ترین سیستم تلفن برای کسب‌وکار خود، بررسی تمام گزینه‌های موجود به صورت سازماندهی شده است. بررسی‌ها باید به گونه‌ای باشد تا از تمام سیستم‌های عرضه شده در بازار آگاهی پیدا کنید و گزینه‌های انتخابی خود را بشناسید. نیاز‌های سیستم تلفن خود را تجزیه و تحلیل کنید تا حجم تماس‌های ورودی و خروجی که به صورت روزانه انجام انجام می‌شود را بدانید. به علاوه در مورد ویژگی‌های مختلف سیستم تلفنی ویپ تحقیق کنید تا اطلاعات کافی در مورد نحوه کار و نیازمندی‌های ضروری اولیه آن داشته باشید. هنگامی که نقشه ذهنی یا کتبی از الزامات و نیاز‌های ارتباطی خود تهیه کردید، زمان آن رسیده که سیستم تلفن ابری معتبر خود را انتخاب کنید. زمان، انرژی و پول خود را بر روی یک سیستم ارتباطی VoIP قابل اعتمادی که نیاز شما را برطرف می‌کند، سرمایه‌گذاری کنید.

عمده مزایای سیستم تلفن ابری

اکثر ارائه‌دهندگان VoIP بسته‌ها را مطابق با نیاز‌های تجاری خاص تهیه می‌کنند و لیست ویژگی‌ها را برای سازگاری بیشتر با محدودیت‌های بودجه، تغییر می‌دهند. مهم است که یک ارائه‌دهنده خدمات تلفن تجاری را انتخاب کنید که پشتیبانی عالی پس از فروش داشته باشد و به کارکنان شما آموزش‌های لازم را بدهد تا بتوانید با سیستم جدید به راحتی کار کنید.
اکنون بهتر است با هم نگاهی دقیقتر به مزایای استفاده از سیستم تلفن ویپ بیاندازیم تا به اهمیت استفاده از سیستم تلفنی ویپ بیشتر پی ببریم. در ادامه از مهم‌ترین دلایلی که باید از این سیستم‌ها استفاده کرد، صحبت می‌کنیم.

کاهش هزینه‌های تماس

اصولا هر سازمان و شرکتی باید مراقب هزینه‌های قبض تلفن خود باشد تا به درآمد ناشی از کسب‌وکار آسیبی وارد نکند. اگر هر کمپانی بیش از حد برای ارتباطات خود هزینه کند، به سایر بخش‌های کسب‌وکار از نظر بودجه آسیب جدی وارد می‌شود. با این حال هر کسب‌وکاری نیازمند آن است تا با شرکا، مشتریان و مشتریان خود در ارتباط باشد.

سیستم ارتباطی VoIP به گونه‌ای طراحی شده است تا هزینه‌های جانبی در خصوص ارتباطات تلفنی را کاهش دهد. به بیان دیگر هزینه‎‌های تماس‌های ورودی و خروجی در این سیستم مقرون به صرفه است. همچنین به دلیل آنکه این سیستم بر بستر ویپ طراحی شده است نیازی به سیم‌کشی جداگانه نخواهد داشت.

دسترسی پیشرفته

زندگی در عصر دیجیتال باعث شده تا مشتریان بدون اینکه اهمیتی دهند که دفتر مرکزی شما کجا قرار دارد، انتظار برقراری ارتباط با شما را دارند. اگر شرکت شما چندین خط ارتباط دو طرفه را برای برقراری تعاملات با مشتریان خود باز نکنید، اعتماد آن‌ها نسبت به شما خراب می‌شود و تصویر بدی از شما در ذهن آن‌ها ثبت خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در یک سیستم ارتباطی VoIP به این معنی است که نمایندگان پشتیبانی، به صورت شبانه روزی و با هزینه به صرفه، برای پاسخگویی به سؤالات و ارائه خدمات به مشتریان در دسترس خواهند بود. با این سیستم مشتریان مجبور نیستند ساعت‌ها در صف‌های طولانی تلفن منتظر بمانند. برقراری تماس و حل شدن مشکل مشتریان، آنان را راضی و خشنود نگه می‌دارد و اعتبار کمپانی شما را بالا می‌برند.

طیف وسیعی از امکانات خلاقانه

سیستم تلفنی ویپ امکانات و ویژگی‌های متنوعی در زمینه خدمات به مشتریان و ارتباطات شرکتی دارد. این سیستم به هر شرکتی مزیت رقابتی قابل توجهی در بازار می‌دهد. برای مثال سیستم ارتباطی VoIPدارای ویژگی انتقال تماس است. با این قابلیت سیستم اطمینان حاصل می‌کند که تماس‌های مهم مشتریان به خطوط موجود هدایت شود تا مجبور نباشند در صف‌های طولانی بی‌پایان تلفنی منتظر بمانند.

امکان ضبط مکالمات مشتری و کارکنان از دیگر ویژگی‌های بینظیر این سیستم ارتباطی که برای افزایش کیفیت آموزش کارشناسان پاسخگوی تماس، کاربردی است؛ چراکه مشکلات پاسخگویی کارشناسان را می‌توان به راحتی شناسایی کرد. قابلیت دیگری وجود دارد که به وسیله آن مشتریان توانایی هدایت تماس خود به یک بخش داخلی را دارند.

نتیجه‌گیری

هر کسب‌وکاری برای به روز ماندن و عقب نماندن از رقیبان تجاری، باید از جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها استفاده کند. سیستم ارتباطی VoIPبرای ارتباطات تجاری مدرن کاملاً ضروری است. این سیستم با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، فضا و ارائه خدمات سریع در محدوده زمانی مناسب برای تمام کسب‌وکار‌ها پیشنهاد می‌شود.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت دمو رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید

پس از ثبت درخواست، با شما در اولین فرصت تماس خواهیم گرفت.